Ranking zmywarek - zmywanie będzie proste!

Poniższy zestaw zmywarek, to najczęściej wybierane i najlepiej oceniane modele przez konsumentów

Zmywanie naczyń - dla jednych udręka, dla innych sposób na relaks. Nic jednak tak nie relaksuje jak możliwość spokojnego rozkoszowania się leżeniem na kanapie, kiedy nasze naczynia myją się same. Prawie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, chociaż nikt chyba już w czary nie wierzy, a w nowoczesne rozwiązania i technologię. Jakby nie było, warto zainspirować się wizją świętego spokoju po obiedzie i rozejrzeć za wspaniałym urządzeniem jakim jest zmywarka. Coraz częściej sprzęt AGD wzbogacany jest o tą niewątpliwie przydatną maszynę, która za nas wymyje naczynia, nabłyszczy, a nawet wysuszy. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem zmywarek, ale także opisem ogólnych funkcji i przydatności tego typu urządzeń.

Zmywarka to urządzenie do automatycznego czyszczenia naczyń różnego rodzaju za pomocą działającej pod ciśnieniem wody, podgrzewanej dodatkowo przez nagrzewnice. Od lat dwudziestych poprzedniego stulecia cieszy swoją wygodą gospodynie domowe, ale także pracowników gastronomii. Wokół zmywarki narosło wiele mitów związanych między innymi z dużym poborem wody i energii elektrycznej niezbędnych do pracy urządzenia, jednak nowoczesne zmywarki pozwalają nawet zaoszczędzić na bieżących rachunkach pod warunkiem, że korzysta się z nich w określony sposób. Zmywarki można podzielić na kilka podstawowych typów oraz ze względu na funkcje, które posiadają. Warto zapoznać się z tymi elementami, by podjąć słuszną decyzję podczas zakupu odpowiedniego modelu urządzenia.

Typy zmywarek w rankingu

Pierwszym typem zmywarki jest ta ładowana od przodu za pomocą otwieranych do dołu drzwiczek i wysuwanym koszem. Niewątpliwie jest to zmywarka, która cieszy się największą popularnością, ze względu na wygodę użycia (wiele tego typu sprzędów znajdziesz w naszym rankingu zmywarek). Zmywarki tego typu posiadają różnego rodzaje wielkości i pojemności, dopasowywane do możliwości aranżacyjnych kuchni. Dodatkowo tego typu urządzenia posiadają zróżnicowane kosze, dostosowane do układania talerzy, garnków, naczyń szklanych i sztućców. Pozornie niewielka zmywarka jest w stanie pomieścić naprawdę spora ilość naczyń.

Drugimi co do popularności, w rankingu zmywarek są zmywarki ładowane od góry. Idealne rozwiązanie dla małych kuchni i ograniczeń przestrzennych w zestawie meblowym. Poza podobnymi funkcjami, zmywarki te mają jedna zasadniczą wadę - o ile łatwo jest ją załadować, tak rozładowanie może sprawiać problemy. Zmywarki ładowane od góry popularne są ze względu na oszczędność miejsca, al też wody i energii elektrycznej. Zdarza się, że ten model zmywarki można zamontować i zintegrować ze zlewem, chociaż tego typu rozwiązania zdarzają się niezwykle rzadko.

Nie można zapomnieć także o zmywarkach przeznaczonych do zabudowy. Podobnie jak w przypadku pralek, tego typu urządzenia możemy dowolnie wkomponowywać w meble w kuchni, dbając jednocześnie o schludny wygląd całości zestawu meblowego. Zmywarki takie otwierane są od frontu i podobnie też ładowane. Największym plusem jest możliwość dobrania rozmiaru urządzenia i dopasowania go do projektu mebli kuchennych. Warto wspomnieć, że tego typu urządzenia, w przypadku wystąpienia awarii, należy całkowicie zdemontować. Dlatego istotne jest profesjonalne podłączanie zmywarki tak, by uniknąć niechcianych awarii.

Nie można także pominąć zmywarek wykorzystywanych w gastronomii. Tutaj także spotykamy podobne do wspomnianych typy, ale różnica przede wszystkim polega na wielkości i pojemności tychże zmywarek. Pobór mocy zwykle jest o wiele większy, ponieważ urządzenia te mają za zadanie umyć jak największą ilość naczyń w jak najkrótszym czasie. Zmywarki wykorzystywane w gastronomii dodatkowo posiadają opcje nabłyszczania wszelkich rodzajów powierzchni szklanych lub metalowych.

Funkcje zmywarek

Spośród typowych funkcji zmywarek można wyróżnić wiele takich, których nie sposób pominąć. Są to oczywiście zróżnicowane programy, za pomocą których jesteśmy w stanie zadbać o praktycznie każdy rodzaj naczynia. Program normalny pozwala na określenie klasy energetycznej mycia i suszenia. Intensywny charakteryzuje się wydłużonym czasie mycia, przeznaczony głównie jest do mycia mocno zabrudzonych naczyń. Program BIO/EKO pozwala na mniejszy pobór wody i energii, a tryb energooszczędny polega na obniżeniu temperatury wody, dzięki czemu pobór energii jest mniejszy. Dla osób ceniących sobie czas polecany jest tryb szybkiego mycia, który zawarty jest w krótkich cyklach działania maszyny. W przypadku chęci wymycia samych szklanych naczyń, warto skorzystać z programu specjalnie dostosowanego do tego typu mycia wraz z wykorzystaniem nabłyszczacza. Możemy także skorzystać z opcji mycia wstępnego i opóźnionego startu, a także mycia strefowego, które polega na selektywnym sczyszczeniu wybranej części urządzenia.

Dla wymagających klientów, producenci zmywarek przygotowali szereg udogodnień w postaci dodatkowej powierzchni myjącej. Dlatego t4eż spotkamy zmywarki z dodatkowymi koszami na sztućce, butelki, przedmioty drobne takie jak smoczki dziecięce. wielu producentów reklamuje swoje produkty jako energooszczędne, dlatego warto zapoznać się z oznaczeniami dotyczącymi poboru prądu.

Zmywarka w dzisiejszym gospodarstwie domowym to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Nowoczesne urządzenia tego typu pozwalają zaoszczędzić także wodę i energię elektryczną z pomocą wyspecjalizowanych programów myjących. Konsumenci doceniają szczególni szeroki wybór gabarytowy zmywarek i możliwości dobrania idealnie pasującej do ich potrzeb.

Nowoczesne zmywarki nie tylko działają inteligentne, ale także są bezpieczne dla dzieci. Po domknięciu p0okrywy, drzwiczki automatycznie się blokują, dzięki czemu nasze dziecko nie poparzy się w żadne sposób podczas działania zmywarki.
Ponad to, ważnym elementem jest fakt, że wcale nie musimy przebywa w domu, by uruchomić zmywarkę. Wystarczy wybrać opcję autostartu ustawionego na odpowiednią godzinę, a urządzenie uruchomi się w wybranym programie i rozpocznie pracę.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi propozycjami wiodących producentów zmywarek. Liczymy, że nasz opis oraz ranking zmywarek, przybliżył Państwu funkcje i działanie tego jakże wspaniałego wynalazku.