Ranking pralek który przygotowaliśmy dla Ciebie

Prezentowane poniżej pralki są najczęściej wybieranymi modelami przez kupujących.

Każde gospodarstwo domowe powinno być wyposażone w dobrej jakości sprzęt AGD, który nie tylko ułatwia codzienne życie, ale przede wszystkim sprawia, że wykonywanie obowiązków jest tanie, szybkie i przyjemne. Oprócz standardowego wyposażenia w lodówkę, kuchenkę gazową lub elektryczną, warto pomyśleć o doskonale dobranej pralce, w czym mamy nadzieję, będzie pomocny nasz ranking pralek. Jej wybór powinien oscylować wokół ceny oczywiście, ale także typu, dostępnych funkcji, oszczędności energii i ekologii, ale także bezpieczeństwa. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi typami pralek. Nasz opis może pomóc Państwu podjąć decyzję odnośnie trafnego zakupu według Państwa zasobności jak i wymagań. Pralki przestawione poniżej stanowią jedynie opis, po więcej szczegółów należałoby zwrócić się do sprzedawcy w celu zasięgnięcia profesjonalnej opinii i polecenia.

Typy pralek cięszące się największą popularnością w rankingu pralek

Typ pralki cieszący się największą popularnością to pralka otwierana od frontu, czyli klasyczna. Producenci tego typu pralek dokładają wszelkich starań, by urządzenie było wygodne i bezpieczne w użyciu. Przede wszystkim pralka tego typu zajmuje więcej miejsca i jest bardziej pojemna. Obecnie produkowane urządzenia posiadają różnorodne gabaryty pojemnościowe, dlatego warto przemyśleć, jaka wielkość pralki najbardziej odpowiada naszym gustom i potrzebom i taki typ wybrać z rankingu pralek. Pralki ładowane od frontu są z reguły bardziej stabilne. Duże, przeszklone drzwiczki pozwalają na swobodne obserwowanie naszego prania. Nowoczesne pralki wyposażone są także w złożone i proste tryby prania - od tych dostosowanych do tkanin delikatnych , po gotowanie i pranie wełny. Wielu producentów skłania się ku ekologicznemu wykorzystywaniu energii i poborze wody, a także zminimalizowaniu ilości środków piorących dodawanych do prania. Dlatego też istotne jest sprawdzenie wszystkich dostępnych opcji. warto wspomnieć także o możliwości doboru pralki z programami specjalnymi, poza standardowym wyposażeniem. Są to na przykład programy podwyższania poziomu wody, szybkie wirowania, opcja suszenia czy też programy zabezpieczające przed farbowaniem (z użyciem specjalnych środków piorących).

Pralki do małych mieszkań

Jeśli posiadają Państwo małe mieszkanie, warto zastanowić się nad mniejszą gabarytowo pralką, ale nie ustępującą jakościowo, czyli z wrzutem od góry, które również często okupują pierwsze miejsca w rankigach pralek. Cechą charakterystyczną takiego urządzenia AGD jest możliwość zmieszczenia go na małych powierzchniach użytkowych. Dodatkowo oszczędność miejsca zapewnia możliwość ładowania od góry. Jest to rozwiązanie praktyczne i bezpieczne, ponieważ pokrywa posiada dodatkowe zabezpieczenia przed otwarciem. Z zasady pralka tego typu zużywa dużo mniej wody, energii i jest łatwiejsza w użyciu, ponieważ nie posiada skomplikowanych programów piorących. Oczywiście, jest to rozwiązanie idealne dla oszczędnych, ale zasadniczą wadą tego typu pralki jest stosunkowo niewielki bęben, do którego zmieści się ograniczona ilość rzeczy. Niemniej jednak dla sympatyków prostych rozwiązań, osób posiadających małe łazienki i chcących zaoszczędzić, jest to doskonałe rozwiązanie.

Pralki do zabudowy w rankingu pralek

Kolejnym typem pralki w naszym rankingu pralek jest pralka do zabudowy. są to urządzenia, które po pierwsze są bardzo łatwe w montażu. Wystarczy dobrać właściwą wielkość i typ zabudowy, by pralka mogła spełniać swoje zadanie w należyty sposób. Urządzenie tego typu do zabudowy dostosowane jest do wymagań tych osób, które po pierwsze chcą zaoszczędzić przestrzeń użytkową w domu lub mieszkaniu i zależy im na estetyce wyglądu. Warto wspomnieć, że typ zabudowy jest absolutnie indywidualnym wyborem użytkownika. w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii istnieje ryzyko potrzeby całkowitego demontażu, co z kolei generuje dodatkowe koszty. Dlatego warto zawsze mieć na uwadze tego typu wypadki i zastosować taką zabudowę, która nie pochłonie lwiej części naszego budżetu domowego. Pralki tego typu idealnie pasują do małych mieszkań, ale też stanowią idealne rozwiązania dla osób ceniących sobie niebagatelne i niestandardowe możliwości planowania przestrzeni dla sprzętu AGD.

Biorąc pod uwagę wielofunkcyjność pralek, a także możliwość zaoszczędzenia na dodatkowych sprzętach, warto wziąć pod uwagę urządzenie piorąco-suszące. Pralko-suszarki to idealne rozwiązanie dla mieszkańców małych mieszkań w bloku, gdzie nie ma możliwości rozwieszenia prania. Zasadniczo największym minusem posiadania tego typu urządzenia jest fakt, iż jednorazowo jesteśmy w stanie zmieścić o połowę mniej rzeczy niż w przypadku standardowej pralki. Jest to niewątpliwie duży problem, jeśli w gospodarstwie domowym jest więcej niż dwoje osób. Niemniej jednak warto rozpatrzeć tego typu zakup, zwłaszcza, że nie jest on wiele większy od kupna standardowej pralki. Natomiast należy pamiętać, że pralko-suszarka generuje większy pobór prądu elektrycznego podczas uruchamiania i działania nagrzewnicy, dzięki której możemy wysuszyć nasze pranie. Gorszej jakości sprzęt pozbawiony jest także wielu przydatnych funkcji.

Jeśli o funkcje chodzi, warto także wziąć je pod uwagę podczas decyzji o zakupie odpowiedniego modelu pralki możliwie najlepszy zestaw opcji dostosowywania programów piorących. Przy okazji również dobrze jest, gdy zapoznamy się z metkami dołączonymi do ubrań i informacjami na nich zawartych.
większość pralek oferuje zróżnicowane prędkości odwirowania. Każdy typ urządzenia posiada możliwość zwiększania i zmniejszania obrotów do określonej wartości. Dzięki temu możemy dostosować program odwirowania do odzieży jak i materiału, z którego została wykonana.
Pralki różnego typu posiadają aż do 29 różnych funkcji prania. Nie oznacza to oczywiście, że każdy rodzaj pralki ma możliwość zaprogramowania na tyle sposobów, Najpopularniejsze są programy ekologiczne, oszczędzające energię i pobór wody, a także środki piorące. Istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia czasu prania, podwyższenia poziomu wody czy opóźnienia startu prania na określoną godzinę. Co więcej, inteligentne rozwiązania przewidują możliwość przemieszania programów piorących, dzięki czemu uzyskamy optymalny efekt końcowy pracy pralki.

Warto wspomnieć, że nowoczesne pralki posiadają możliwość dostosowania optymalne j temperatury do określonego prania. Co więcej, istnieje możliwość wykonania prania z funkcją łatwego prasowania. Jest to niezwykle przydatny program, zwłaszcza jeśli często nosimy ubrania, które łatwo się gniotą i trudno prasują. Nowoczesne pralki ułatwiają zatem późniejsze obowiązki związane z prasowaniem. Oszczędniej żyje się także dzięki możliwości zmniejszania poziomu wody w bębnie. Dotyczy to zwłaszcza mniejszego gabarytu brudnych ubrań. Nie zawsze pralka musi być pełna, by dobrze wykonała swoje zadanie.

Wśród wielu opinii istotne jest także bezpieczne utrzymanie pralki. Najnowsze osiągnięcia technologiczne w tym zakresie pozwalają na uruchomienie programów czyszczących bęben. Wiele pralek posiada program samooczyszczenia lub wspomagający czyszczenie z użyciem odpowiedniego detergentu, także takie sprzęty znajdziesz w naszym ranking pralek. Absolutnym hitem natomiast jest oświetlanie wnętrza bębna w celu łatwiejszej obserwacji procesu prania, czy też sygnały dźwiękowe, które podpowiadają lub zatwierdzają wybór funkcji.

Jakakolwiek idea nie przyświeca zakupowi nowej pralki, warto wziąć pod uwagę wszystkie typy i ich podstawowe cechy charakterystyczne pod uwagę, nim uszczuplimy nieco nasz domowy budżet. Warto pamiętać, że pralka powinna służyć nam długo, dlatego jej zakup to przemyślana i trafna decyzja. wielkość, pojemność, dodatkowe funkcje i tzw. "bajery" - to tylko niektóre z elementów, które powinno się wziąć pod uwagę podczas zakupu nowej pralki.

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem pralek do prania, z naciskiem na typ i funkcje. Liczymy, że nasza pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia będzie nieodzowna, a Państwo zadowoleni z zakupu. Każda pralka objęta jest okresem gwarancji, a my dokonamy wszelkich starań, by Państwa wybór był wyborem celnym i zadowalającym. Ponieważ dzisiejsze gospodarstwa domowe zasługują na wszystko co najlepsze, biorąc pod uwagę także ochronę środowiska, oszczędność energii elektrycznej, zużycie wody i czas wykonywania prania. Życzymy przyjemnych zakupów i zadowolenia z wybranego produktu.